Murata Electronics North America RDED72W474K5E1C13A
RDED72W474K5E1C13A picture photo
Mfg. Part Number
RDED72W474K5E1C13A
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.47UF 450V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDED72W474K5E1C13A.pdf
Availability of RDED72W474K5E1C13A
QUANTITY
RDED72W474K5E1C13A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDED72W474K5E1C13A
Internal Part NumberEIS-RDED72W474K5E1C13A
Delivery TimeIn stock, ship RDED72W474K5E1C13A today.
SeriesRDED72W474
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDED72W474K5E1C13A
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDED72W47, RDED72W474K5E1C13A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDED72W474K5E1C13A Details Description
Related parts for RDED72W474K5E1C13A
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 20NS 64QFP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 9A 9 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GREEN datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V .6A PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A LGA datasheet.pdf