Murata Electronics North America RDER71H102K0K1C03B
RDER71H102K0K1C03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H102K0K1C03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 1000PF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDER71H102K0K1C03B.pdf
Availability of RDER71H102K0K1C03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDER71H102K0K1C03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H102K0K1C03B
Internal Part NumberEIS-RDER71H102K0K1C03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDER71H102K0K1C03B today.
SeriesRDER71H102
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDER71H102K0K1C03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDER71H10, RDER71H102K0K1C03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H102K0K1C03B Details Description
Related parts for RDER71H102K0K1C03B
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
IC REG BOOST 3V 1A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RELAY START/STOP 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
KIT REFERENCE DESIGN ADNS-6030 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/ADJ 1A 16TSSOP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 120W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
SCR 600V 35A TO48 datasheet.pdf