Murata Electronics North America RDER71H103K0P1H03B
RDER71H103K0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H103K0P1H03B
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER71H103K0P1H03B.pdf
Availability of RDER71H103K0P1H03B
QUANTITY
RDER71H103K0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H103K0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER71H103K0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER71H103K0P1H03B
Related LinksRDER71H10, RDER71H103K0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H103K0P1H03B Details Description
Related parts for RDER71H103K0P1H03B
IC DECODER 3-TO-8 LINE 16DIP datasheet.pdf
RES 68 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 550MA 70 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X27MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 NM RTNF datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO263-7 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf