Murata Electronics North America RDER71H153K0M1H03A
RDER71H153K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H153K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER71H153K0M1H03A.pdf
Availability of RDER71H153K0M1H03A
QUANTITY
RDER71H153K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H153K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER71H153K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER71H153K0M1H03A
Related LinksRDER71H15, RDER71H153K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H153K0M1H03A Details Description
Related parts for RDER71H153K0M1H03A
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 120NS 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 8IN datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
D SUB TOP ENTRY METAL HOOD 9 POL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf