Murata Electronics North America RDER71H221K0K1C03B
RDER71H221K0K1C03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H221K0K1C03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 220PF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDER71H221K0K1C03B.pdf
Availability of RDER71H221K0K1C03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDER71H221K0K1C03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H221K0K1C03B
Internal Part NumberEIS-RDER71H221K0K1C03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDER71H221K0K1C03B today.
SeriesRDER71H221
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDER71H221K0K1C03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDER71H22, RDER71H221K0K1C03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H221K0K1C03B Details Description
Related parts for RDER71H221K0K1C03B
IC BALLAST CONTROL 16-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 2.2K OHM 2% AXL datasheet.pdf
IC CLK GEN 1:1 DIFF ZD 20SOIC datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
1.25MM F/F 20POS 32AWG 150MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf