Murata Electronics North America RDER72A105K2K1C03B
RDER72A105K2K1C03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A105K2K1C03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 1UF 100V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDER72A105K2K1C03B.pdf
Availability of RDER72A105K2K1C03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDER72A105K2K1C03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A105K2K1C03B
Internal Part NumberEIS-RDER72A105K2K1C03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDER72A105K2K1C03B today.
SeriesRDER72A105
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDER72A105K2K1C03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDER72A10, RDER72A105K2K1C03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A105K2K1C03B Details Description
Related parts for RDER72A105K2K1C03B
FIXED IND 18UH 110MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 4A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC SW SPDT DC-4GHZ GAAS 6-LGA datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf