Murata Electronics North America RDER72A332K0K1H03B
RDER72A332K0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A332K0K1H03B
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A332K0K1H03B.pdf
Availability of RDER72A332K0K1H03B
QUANTITY
RDER72A332K0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A332K0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER72A332K0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A332K0K1H03B
Related LinksRDER72A33, RDER72A332K0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A332K0K1H03B Details Description
Related parts for RDER72A332K0K1H03B
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
IC DGTL POT 8BIT 100K 1CH 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 315MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 145MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0012UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf