Murata Electronics North America RDER72A333K1M1H03A
RDER72A333K1M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A333K1M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A333K1M1H03A.pdf
Availability of RDER72A333K1M1H03A
QUANTITY
RDER72A333K1M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A333K1M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72A333K1M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A333K1M1H03A
Related LinksRDER72A33, RDER72A333K1M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A333K1M1H03A Details Description
Related parts for RDER72A333K1M1H03A
CAP CER 2PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS VERT DUAL datasheet.pdf
14P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 1W LEADS datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC SO 212.5000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf