Murata Electronics North America RDER72A334K1P1H03B
RDER72A334K1P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A334K1P1H03B
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A334K1P1H03B.pdf
Availability of RDER72A334K1P1H03B
QUANTITY
RDER72A334K1P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A334K1P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER72A334K1P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A334K1P1H03B
Related LinksRDER72A33, RDER72A334K1P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A334K1P1H03B Details Description
Related parts for RDER72A334K1P1H03B
DIODE GEN PURP 400V 150A DO205AA datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 48-TQFP datasheet.pdf
IC IPS SW LOW SIDE 2CH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SC70-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
HDR RA 9POS 2.54MM datasheet.pdf