Murata Electronics North America RDER72J103K2K1C11B
RDER72J103K2K1C11B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72J103K2K1C11B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 10000PF 630V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDER72J103K2K1C11B.pdf
Availability of RDER72J103K2K1C11B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDER72J103K2K1C11B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72J103K2K1C11B
Internal Part NumberEIS-RDER72J103K2K1C11B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDER72J103K2K1C11B today.
SeriesRDER72J103
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDER72J103K2K1C11B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDER72J10, RDER72J103K2K1C11B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72J103K2K1C11B Details Description
Related parts for RDER72J103K2K1C11B
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf