Murata Electronics North America RDER72J682K2M1H03A
RDER72J682K2M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72J682K2M1H03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72J682K2M1H03A.pdf
Availability of RDER72J682K2M1H03A
QUANTITY
RDER72J682K2M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72J682K2M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72J682K2M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72J682K2M1H03A
Related LinksRDER72J68, RDER72J682K2M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72J682K2M1H03A Details Description
Related parts for RDER72J682K2M1H03A
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CARRY CASE FOR BENCH DMM/CTR/GEN datasheet.pdf
TVS DIODE 23VWM AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 300MA 160 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 132QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 26A SOT227 datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf