Recom Power REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD picture photo
Mfg. Part Number
REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
Brief Description
CONV DC/DC 10W 12VIN 15VOUT
Datasheet Download
REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD.pdf
Availability of REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
QUANTITY
REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD Order Process
Ship out your order
Specifications of REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
Internal Part NumberEIS-REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)18V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)667mA
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, SCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SMD Module (18 Leads)
Size / Dimension1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Efficiency86%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
Related LinksREC10-1215SR, REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD Datasheet, Recom Power Distributor
REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD Details Description
Related parts for REC10-1215SRW/H2/A/M/SMD
PANEL INTERNAL 2MM ZINC PLATED datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FEED & STOP FINGER COMBO datasheet.pdf
VIVADO DEBUG NODE-LOCKED LICENSE datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf