Recom Power REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2 picture photo
Mfg. Part Number
REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
Brief Description
DC/DC CONVERTER 12V 10W
Datasheet Download
REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2.pdf
Availability of REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
QUANTITY
REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2 Order Process
Ship out your order
Specifications of REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
Internal Part NumberEIS-REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)833mA
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, SCP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case24-DIP Module (9 Leads)
Size / Dimension1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Efficiency85%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
Related LinksREC10-4812SR, REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2 Datasheet, Recom Power Distributor
REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2 Details Description
Related parts for REC10-4812SRWZ/H3/A/M/X2
TRANS NPN 120V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL LO TORQ 16POS PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VIRTEX-5 ML510 datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 500MA PCB datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 200MA 300 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 738V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf