Hammond Manufacturing REFK1906331BK1
REFK1906331BK1 picture photo
Mfg. Part Number
REFK1906331BK1
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
RACK STEEL 31.5X21.3X68.2 BLK
Datasheet Download
REFK1906331BK1.pdf
Availability of REFK1906331BK1
QUANTITY
REFK1906331BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of REFK1906331BK1
Internal Part NumberEIS-REFK1906331BK1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelREFK1906331.dxfREFK1906331.stp
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
SeriesREFK
Dimensions - Panel30.000" L x 17.810" W x 63.000" H (762.00mm x 452.37mm x 1600.20mm)
Dimensions - Overall31.500" L x 21.330" W x 68.190" H (800.10mm x 541.78mm x 1732.03mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesFront and Rear Access
StyleEnclosed, Bottom, Sides, Top
TypeCabinet Rack
DoorDoorless
ColorBlack
Mounting RailsOne Pair
VentilationNon-Vented
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)REFK1906331BK1
Related LinksREFK190, REFK1906331BK1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
REFK1906331BK1 Details Description
Related parts for REFK1906331BK1
SW SIM ROLLER SPDT .1A PCB 125V datasheet.pdf
IC ETHERNET CTLR MAC PHY 128TQFP datasheet.pdf
IC XLATOR TRPL ECL-PECL 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.6V 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0018UF RADIAL datasheet.pdf