Vishay/Dale RER40F1780RCSL
RER40F1780RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER40F1780RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 178 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER40F1780RCSL.pdf
Availability of RER40F1780RCSL
QUANTITY
RER40F1780RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER40F1780RCSL
Internal Part NumberEIS-RER40F1780RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER40F1780RCSL
Related LinksRER40F1, RER40F1780RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER40F1780RCSL Details Description
Related parts for RER40F1780RCSL
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON STR9 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 21POS datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
LED ARRAY 3000LM COOL WHITE COB datasheet.pdf
CABLE SHIELDED 4POS datasheet.pdf