Vishay/Dale RER40F33R2RCSL
RER40F33R2RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER40F33R2RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER40F33R2RCSL.pdf
Availability of RER40F33R2RCSL
QUANTITY
RER40F33R2RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER40F33R2RCSL
Internal Part NumberEIS-RER40F33R2RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER40F33R2RCSL
Related LinksRER40F3, RER40F33R2RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER40F33R2RCSL Details Description
Related parts for RER40F33R2RCSL
RES ARRAY 7 RES 1.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
BRAID SLEEVING EXPANDBL 1.5" BLK datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 20POS DL .156 GRN datasheet.pdf
IC 1.1V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RELAY SSR 3.5A 24VDC DIN-RAIL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf