Vishay/Dale RER40F3R32PCSL
RER40F3R32PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER40F3R32PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER40F3R32PCSL.pdf
Availability of RER40F3R32PCSL
QUANTITY
RER40F3R32PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER40F3R32PCSL
Internal Part NumberEIS-RER40F3R32PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER40F3R32PCSL
Related LinksRER40F3, RER40F3R32PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER40F3R32PCSL Details Description
Related parts for RER40F3R32PCSL
BOX ALUMINUM NATURAL 12"L X 7"W datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
RES 400 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 2POS SGL .100 datasheet.pdf
RES SMD 150KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 277 I/O 356BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN FPC 39POS 0.2MM datasheet.pdf