Vishay/Dale RER45F26R1RCSL
RER45F26R1RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F26R1RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 26.1 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F26R1RCSL.pdf
Availability of RER45F26R1RCSL
QUANTITY
RER45F26R1RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F26R1RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F26R1RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F26R1RCSL
Related LinksRER45F2, RER45F26R1RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F26R1RCSL Details Description
Related parts for RER45F26R1RCSL
IDC CABLE - CSR20G/AE20M/CCE20G datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 1PLL CLOCK GENERATOR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf