Vishay/Dale RER45F2800RC02
RER45F2800RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER45F2800RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 280 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F2800RC02.pdf
Availability of RER45F2800RC02
QUANTITY
RER45F2800RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F2800RC02
Internal Part NumberEIS-RER45F2800RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F2800RC02
Related LinksRER45F2, RER45F2800RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F2800RC02 Details Description
Related parts for RER45F2800RC02
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 15.9V 30A 0603 datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON GREEN 50/PK datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
WH SELF-LAM VINYL 5X.315X.75" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RADSERT 3.6MM 70/120A CLSD KNURL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf