Vishay/Dale RER45F33R2MC02
RER45F33R2MC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER45F33R2MC02
Brief Description
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F33R2MC02.pdf
Availability of RER45F33R2MC02
QUANTITY
RER45F33R2MC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F33R2MC02
Internal Part NumberEIS-RER45F33R2MC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F33R2MC02
Related LinksRER45F3, RER45F33R2MC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F33R2MC02 Details Description
Related parts for RER45F33R2MC02
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf