Vishay/Dale RER45F6R19RCSL
RER45F6R19RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F6R19RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 6.19 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F6R19RCSL.pdf
Availability of RER45F6R19RCSL
QUANTITY
RER45F6R19RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F6R19RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F6R19RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F6R19RCSL
Related LinksRER45F6, RER45F6R19RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F6R19RCSL Details Description
Related parts for RER45F6R19RCSL
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING JPT 18POS datasheet.pdf
BOARD EVAL SPDT SW SKY13351-378 datasheet.pdf
CABLE CAT5 0.3M datasheet.pdf
RACK STEEL 26.7X21.4X38.3 BLK datasheet.pdf
REBEL REFLECTOR 11MM 13DG datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 420MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf