Vishay/Dale RER45F9R76RCSL
RER45F9R76RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F9R76RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 9.76 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F9R76RCSL.pdf
Availability of RER45F9R76RCSL
QUANTITY
RER45F9R76RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F9R76RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F9R76RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F9R76RCSL
Related LinksRER45F9, RER45F9R76RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F9R76RCSL Details Description
Related parts for RER45F9R76RCSL
LED STRIP 3.27" WHITE 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 500V 8A ITO220AB datasheet.pdf
OSC XO 110.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
COUNTER LCD 4 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SDIP GW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf