Vishay/Dale RER50F1330RCSL
RER50F1330RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F1330RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 133 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F1330RCSL.pdf
Availability of RER50F1330RCSL
QUANTITY
RER50F1330RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F1330RCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F1330RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F1330RCSL
Related LinksRER50F1, RER50F1330RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F1330RCSL Details Description
Related parts for RER50F1330RCSL
IDC CABLE - MPK34K/MC34F/MPK34K datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GREEN datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf