Vishay/Dale RER50F1331RCSL
RER50F1331RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F1331RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 1.33K OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F1331RCSL.pdf
Availability of RER50F1331RCSL
QUANTITY
RER50F1331RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F1331RCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F1331RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F1331RCSL
Related LinksRER50F1, RER50F1331RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F1331RCSL Details Description
Related parts for RER50F1331RCSL
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DAHT SH DG 22-26AWG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC SIP 1W 24V TO +/-12V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 33 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
MICT,R/A,RCPT,190,ASY,062,30AU datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
26500 10C 10#16 SKT PLUG datasheet.pdf
High-Speed (10Mbps), Fail-Safe, RS-485/RS-422 Transceivers with Slew-Rate-Limiting and 5kV ESD Protection IC datasheet.pdf