Vishay/Dale RER50F22R6MCSL
RER50F22R6MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F22R6MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F22R6MCSL.pdf
Availability of RER50F22R6MCSL
QUANTITY
RER50F22R6MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F22R6MCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F22R6MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F22R6MCSL
Related LinksRER50F2, RER50F22R6MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F22R6MCSL Details Description
Related parts for RER50F22R6MCSL
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR DR datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
USB 2.0 GRAPHICS CTRLR 225LFBGA datasheet.pdf
IC INVERTER CTLR DC-AC 24-SOP datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
RELAY TIMER datasheet.pdf
390UF 40V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf