Vishay/Dale RER50F24R9MCSL
RER50F24R9MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F24R9MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 24.9 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F24R9MCSL.pdf
Availability of RER50F24R9MCSL
QUANTITY
RER50F24R9MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F24R9MCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F24R9MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F24R9MCSL
Related LinksRER50F2, RER50F24R9MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F24R9MCSL Details Description
Related parts for RER50F24R9MCSL
TRIMMER 150 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FUSE 600V 150A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf