Panasonic Electronic Components ECW-HA3C432JB
ECW-HA3C432JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C432JB
Brief Description
CAP FILM 4300PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C432JB.pdf
Availability of ECW-HA3C432JB
QUANTITY
ECW-HA3C432JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C432JB
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C432JB
PackagingBulk
Capacitance4300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.244" W (17.80mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.520" (13.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C432JB
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C432JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C432JB Details Description
Related parts for ECW-HA3C432JB
CAP FILM 0.018UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A PQFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/2"X48" CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES 17K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf