Vishay/Dale RER50F33R2RCSL
RER50F33R2RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F33R2RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F33R2RCSL.pdf
Availability of RER50F33R2RCSL
QUANTITY
RER50F33R2RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F33R2RCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F33R2RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F33R2RCSL
Related LinksRER50F3, RER50F33R2RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F33R2RCSL Details Description
Related parts for RER50F33R2RCSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT VERT HV-100 7POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC SW SP4T 16-QFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf