Vishay/Dale RER55F4220RCSL
RER55F4220RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER55F4220RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 422 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER55F4220RCSL.pdf
Availability of RER55F4220RCSL
QUANTITY
RER55F4220RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER55F4220RCSL
Internal Part NumberEIS-RER55F4220RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER55F4220RCSL
Related LinksRER55F4, RER55F4220RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER55F4220RCSL Details Description
Related parts for RER55F4220RCSL
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf