Vishay/Dale RER55F9R09PCSL
RER55F9R09PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER55F9R09PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER55F9R09PCSL.pdf
Availability of RER55F9R09PCSL
QUANTITY
RER55F9R09PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER55F9R09PCSL
Internal Part NumberEIS-RER55F9R09PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER55F9R09PCSL
Related LinksRER55F9, RER55F9R09PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER55F9R09PCSL Details Description
Related parts for RER55F9R09PCSL
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PIN 20-24AWG TIN/LEAD CRIMP datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
TRANSLATING TRANSCEIVER 6XSON datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 4.72" DIA BLACK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf