Vishay/Dale RER60F3000MCSL
RER60F3000MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3000MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3000MCSL.pdf
Availability of RER60F3000MCSL
QUANTITY
RER60F3000MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3000MCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3000MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3000MCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3000MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3000MCSL Details Description
Related parts for RER60F3000MCSL
DIODE VAR CAP DUAL 33PF SOT23-3 datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 4620NH N30 datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
SNSW 10A 1-4 R 70500813 datasheet.pdf
CLO,STR,SQLN,SNB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PINS datasheet.pdf