Vishay/Dale RER60F3R48RCSL
RER60F3R48RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3R48RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3R48RCSL.pdf
Availability of RER60F3R48RCSL
QUANTITY
RER60F3R48RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3R48RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3R48RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3R48RCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3R48RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3R48RCSL Details Description
Related parts for RER60F3R48RCSL
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HITAG-S 256BIT FCP datasheet.pdf
IC POT W/EEPROM DUAL 50K 20TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 75K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf