Vishay/Dale RER60F3R92RCSL
RER60F3R92RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3R92RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.92 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3R92RCSL.pdf
Availability of RER60F3R92RCSL
QUANTITY
RER60F3R92RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3R92RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3R92RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3R92RCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3R92RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3R92RCSL Details Description
Related parts for RER60F3R92RCSL
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf