Vishay/Dale RER60F47R5MCSL
RER60F47R5MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F47R5MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F47R5MCSL.pdf
Availability of RER60F47R5MCSL
QUANTITY
RER60F47R5MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F47R5MCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F47R5MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F47R5MCSL
Related LinksRER60F4, RER60F47R5MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F47R5MCSL Details Description
Related parts for RER60F47R5MCSL
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 2008 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 1 DB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 480VAC AXIAL datasheet.pdf