Vishay/Dale RER60F78R7RCSL
RER60F78R7RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F78R7RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 78.7 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F78R7RCSL.pdf
Availability of RER60F78R7RCSL
QUANTITY
RER60F78R7RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F78R7RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F78R7RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F78R7RCSL
Related LinksRER60F7, RER60F78R7RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F78R7RCSL Details Description
Related parts for RER60F78R7RCSL
FAN AXIAL 80X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
SCR ISOLATED 1000V 8A TO-220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT BARBLESS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 16SO datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BCF 3.81/18/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf