Vishay/Dale RER60FR133RCSL
RER60FR133RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60FR133RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 0.133 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60FR133RCSL.pdf
Availability of RER60FR133RCSL
QUANTITY
RER60FR133RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60FR133RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60FR133RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.133
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60FR133RCSL
Related LinksRER60FR, RER60FR133RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60FR133RCSL Details Description
Related parts for RER60FR133RCSL
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.93K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 1/8" datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf