Vishay/Dale RER60FR681RC02
RER60FR681RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER60FR681RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 0.681 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60FR681RC02.pdf
Availability of RER60FR681RC02
QUANTITY
RER60FR681RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60FR681RC02
Internal Part NumberEIS-RER60FR681RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60FR681RC02
Related LinksRER60FR, RER60FR681RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60FR681RC02 Details Description
Related parts for RER60FR681RC02
ROUND SPACER 0.085" NYLON 15/16" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-780S datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-POWER LOCKING SCREW D18 (78M datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf