Vishay/Dale RER65F1430RCSL
RER65F1430RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1430RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 143 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1430RCSL.pdf
Availability of RER65F1430RCSL
QUANTITY
RER65F1430RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1430RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F1430RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1430RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F1430RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1430RCSL Details Description
Related parts for RER65F1430RCSL
IC REG LDO 6V 1A TO220AB datasheet.pdf
TERM SGL LVL DUAL CONN PA BLUE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 9POS 30AU datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 9V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf