Vishay/Dale RER65F1780RCSL
RER65F1780RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1780RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 178 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1780RCSL.pdf
Availability of RER65F1780RCSL
QUANTITY
RER65F1780RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1780RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F1780RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1780RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F1780RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1780RCSL Details Description
Related parts for RER65F1780RCSL
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL PB 32TP LN LP 10TQFN datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf