Vishay/Dale RER65F2320PC02
RER65F2320PC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER65F2320PC02
Brief Description
RES CHAS MNT 232 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F2320PC02.pdf
Availability of RER65F2320PC02
QUANTITY
RER65F2320PC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F2320PC02
Internal Part NumberEIS-RER65F2320PC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F2320PC02
Related LinksRER65F2, RER65F2320PC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F2320PC02 Details Description
Related parts for RER65F2320PC02
SWITCH UNIT PB ROUND/GUARD BLUE datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .018-.021 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7T 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 20SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T SLD NONSHORT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf