Vishay/Dale RER65F27R0RCSL
RER65F27R0RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F27R0RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 27 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F27R0RCSL.pdf
Availability of RER65F27R0RCSL
QUANTITY
RER65F27R0RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F27R0RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F27R0RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F27R0RCSL
Related LinksRER65F2, RER65F27R0RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F27R0RCSL Details Description
Related parts for RER65F27R0RCSL
BOX ABS BLACK 4.11"L X 2.23"W datasheet.pdf
IC EQUAL CBL ADAPT 1.5GBPS 16LLP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 3.1A 120 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH TO-252 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 700mA (Switch) Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
IC BUFF 100MHZ PCIE SATA 48SSOP datasheet.pdf