Vishay/Dale RER65F3010RC02
RER65F3010RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3010RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3010RC02.pdf
Availability of RER65F3010RC02
QUANTITY
RER65F3010RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3010RC02
Internal Part NumberEIS-RER65F3010RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3010RC02
Related LinksRER65F3, RER65F3010RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3010RC02 Details Description
Related parts for RER65F3010RC02
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC VCXO 234.37MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 6/6 STACK DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
19+19 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf