Vishay/Dale RER65F3321PCSL
RER65F3321PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3321PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.32K OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3321PCSL.pdf
Availability of RER65F3321PCSL
QUANTITY
RER65F3321PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3321PCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F3321PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3321PCSL
Related LinksRER65F3, RER65F3321PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3321PCSL Details Description
Related parts for RER65F3321PCSL
HEX NUT 11/32" 8-32 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR DPST 30A 240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10 M32 datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X8L RADIAL datasheet.pdf