Vishay/Dale RER65F3570RCSL
RER65F3570RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3570RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 357 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3570RCSL.pdf
Availability of RER65F3570RCSL
QUANTITY
RER65F3570RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3570RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F3570RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3570RCSL
Related LinksRER65F3, RER65F3570RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3570RCSL Details Description
Related parts for RER65F3570RCSL
IDC CABLE - MPD26K/MC26G/MPD26K datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 SINGLE 5V 10MSOP datasheet.pdf
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 22MA 95 OHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf