Vishay/Dale RER65F6000RCSL
RER65F6000RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F6000RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 600 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F6000RCSL.pdf
Availability of RER65F6000RCSL
QUANTITY
RER65F6000RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F6000RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F6000RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)600
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F6000RCSL
Related LinksRER65F6, RER65F6000RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F6000RCSL Details Description
Related parts for RER65F6000RCSL
CAP MICA 110PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA datasheet.pdf
QUICK CONNECT SINGLE 45 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 260MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf