Vishay/Dale RER65F63R4RCSL
RER65F63R4RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F63R4RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 63.4 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F63R4RCSL.pdf
Availability of RER65F63R4RCSL
QUANTITY
RER65F63R4RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F63R4RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F63R4RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F63R4RCSL
Related LinksRER65F6, RER65F63R4RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F63R4RCSL Details Description
Related parts for RER65F63R4RCSL
CONVERTER DC/DC 5V OUT 75W datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.965" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AN26016A LNA datasheet.pdf
IND CM 30 MH 0.75A TH NPB datasheet.pdf