Vishay/Dale RER65F64R9RCSL
RER65F64R9RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F64R9RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 64.9 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F64R9RCSL.pdf
Availability of RER65F64R9RCSL
QUANTITY
RER65F64R9RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F64R9RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F64R9RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F64R9RCSL
Related LinksRER65F6, RER65F64R9RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F64R9RCSL Details Description
Related parts for RER65F64R9RCSL
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
LEAD TEST PICO HK-SQ SKT BLK 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf