Vishay/Dale RER65F6800MCSL
RER65F6800MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F6800MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 680 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F6800MCSL.pdf
Availability of RER65F6800MCSL
QUANTITY
RER65F6800MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F6800MCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F6800MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F6800MCSL
Related LinksRER65F6, RER65F6800MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F6800MCSL Details Description
Related parts for RER65F6800MCSL
FIXED IND 1.8UH 457MA 720 MOHM datasheet.pdf