Vishay/Dale RER65F8660RCSL
RER65F8660RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F8660RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 866 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F8660RCSL.pdf
Availability of RER65F8660RCSL
QUANTITY
RER65F8660RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F8660RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F8660RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F8660RCSL
Related LinksRER65F8, RER65F8660RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F8660RCSL Details Description
Related parts for RER65F8660RCSL
IC Z8 GP MCU 8K OTP 48SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC DGTL POT DL 5K 2CH 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A QC TERM datasheet.pdf
IC DATA RETIMING PLL 28-TSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 12V DL 36VQFN datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf