Vishay/Dale RER70F4221RC02
RER70F4221RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER70F4221RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 4.22K OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F4221RC02.pdf
Availability of RER70F4221RC02
QUANTITY
RER70F4221RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F4221RC02
Internal Part NumberEIS-RER70F4221RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F4221RC02
Related LinksRER70F4, RER70F4221RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F4221RC02 Details Description
Related parts for RER70F4221RC02
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 60" RG-142 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BATTERY H7E LITHIUM 3V datasheet.pdf
OSC XO 1.163MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf